Kenan Işık Kimdir | Nereli | Durumu | Öldümü | Biyografisi

Tiyatro ve sinema oyuncusu, senarist, gazeteci ve hafızalarımızdan silinmeyen sunumuyla Kim Milyoner Olmak İster programı sunucusu Kenan Işık ‘ın hayat hikayesi ve sanat kariyerinden bahsedeceğiz.

kenan ışık siyah beyaz gençlik fotoğrafı resimi

Gerçek ismi Yusuf Kenan Işık olan Kenan Işık, 1947 Malatya doğumludur. Aslen ailesi Giresunludur. 72 yaşındadır. Babası demiryollarından emekli memur, annesi ev hanımıdır. Haldun Dolmen ile birlikte Türk tiyatrosunun unutulmaz isimlerinden birisidir. Daha ilkokul yıllarında tiyatroya olan ilgisi ortaya çıkmış, müsamerelere katılmıştır. Ankara’da lise okurken Meydan Sahnesinde yer almıştır ve 17 yaşında profesyonel tiyatrocu olmuştur. Üniversiteyi Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde okumuştur.

kenan ışık komadan çıktı mı yaşıyor mu cenazesi oldu mu

Üniversiteyi bitirdikten sonra sınavları kazanıp devlet tiyatrosu sanatçısı olmuştur. Tiyatro alanında uzun yıllar hizmet vermiştir. Oynadığı oyunlar dışında bir çok oyunların senaryosunu yazmıştır. 1996 tarihinde İstanbul Şehir Tiyatrosunda genel yayın yönetmenliği görevine gelmiş ve burada başarılı işler yapmıştır. Afife Jale, Türkmen Düğünü, Huzur gibi birçok tiyatro oyununu yönetmiştir. Almanya, Polonya, Amerika Birleşik Devletleri ülkelerine gidip, buradaki tiyatroları araştırmıştır. 2000 yılında devlet tiyatrolarından emekli oldu.

kenan ışık ölümü cenazesi son programı

Kenan Işık Tiyatro dışında bazı gazetelerde köşe yazarlığı da yapmıştır. Sinemada hem oyunculuk hem seslendirme sanatçılığı yapmıştır. Oynadığı ve seslendirdiği bazı filmler: Yeşil Işık, Cumhuriyet, Canısı, Pocahantas, Sayın Başkan. Televizyon dünyasında dizi oyunculuğu, haber sunuculuğu ve yarışma sunuculuğu yapmıştır. Dadı dizisinde Gülben Ergen ve Haldun Dormen ile yer almıştır. Süper Baba, Kurtuluş, Sıcak Saatler, Aşk Oyunu, Tatlı Hayat, Fikrimin İnce Gülü Kenan ışık ın rol aldığı diğer dizilerdir. Kenan ışık 2005 yılında star haber sunuculuğu da yapıp daha sonra bırakmıştır.

kenan ışık dizi dadi eski fotoğrafı

Dadı dizisinden sonra hafızalarımızda kalan ise yarışma sunuculuğudur. Kenan ışık ilk ismi Kim beşyüz milyar ister olan daha sonra Kim beşyüz bin ister adını alan, en son da Kim milyoner olmak ister yarışmalarını sunmuştur. Program yıllarca büyük reytingler almıştır. Kenan Işık sağlık sorunu yaşayınca programı İlber Ortaylı gibi pek çok ünlü isim sırayla sundu. Daha sonra Selçuk Yöntem uzun süre Kim milyoner olmak ister? yarışmasının sunuculuğunu yapmıştır. Şu an ise Kim milyoner olmak ister sunucusu Murat Yıldırım ‘dır.

kenan ışık dizi show tv oyuncu program son hali

Kenan Işık 21 Mart 2014 yılında Spor salonunun saunasından çıktıktan sonra ayağı kaydı ve kafasını yere çarptı. Bu darbeden sonra hastaneye kaldırıldı ve komaya girdi. Beyin kanaması geçiren Kenan Işık bir dizi ameliyatlar geçirdi. Tedavi için Almanya’ya gitti. 5 yıldır komada olan Kenan Işık, şuan evinde tedavi görüyor.

kenan ışık haldun dolmen dadı dizisi oyuncu

Yakın arkadaşı Haldun Dolmen; Kenan’ın konuşamadığını ve yürüyemediğini belirtmiştir. Çok büyük acı çektiğini, beyni çalışmadan sadece vücudunun çalıştığını, bu şekilde yaşamasının bir anlam ifade etmediğini söylemiştir. Yine de bazı kişilerin yıllar geçse de iyileştiğinden umutla iyileşmesini beklediğini söylemiştir.

kenan ışık ikiz kardeşi memet profesör doktor bodrum

Bazı kişiler Kenan Işık ‘ı tatilde gördüğünü belirterek tüm Türkiye’nin dikkatini çekti. Yalnız kameralara yansıyan bu kişi Kenan Işık ‘a çok benzeyen kardeşidir. İsmi Memet Cengiz Işık ‘tır.

kenan ışığın ikiz kardeşi ikizi
kenan ışık kardeşi
kenan ışık biyografisi isik konferans
kenan ışık yaşıyor mu
kenan ışık hastalığı hastane koma yoğun bakım son hali son durumu
kim milyoner olmak ister sunucu takım elbise yeni sunucu eski sunucu
kenan ışık kim beş yüz bin ister
kenan ışık şiir okuyor gözlüklü fotoğrafı stüdyo
kenan ışık aile fotoğrafı eşi karısı çocukları ve çocuğu
kenan ışık ailesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir